Práce & vztahy (CZ)

Občanské sdružení Práce a vztahy vzniklo v roce 2001 a své sídlo měla po dobu celého svého trvání (2001 – 2016) v Praze. Vzniklo z expertní skupiny stejného názvu, které členové – PhDr. Miloš Bednář, PhDr. Jiří Jonák  a PhDr. Pavel Beňo) se v anti-mobbingovém poradenství angažovali od roku 1999.  Na to, že združení nečerpalo žádné dotace – ať již ze strany sponzorů či státu -vyvíjela pozoruhodnou aktivitu a jistě přispěla nemalou měrou k seznámení  odborné i laické veřejnosti s pojmy  jako mobbing, bossing, harassment, atd. .

Kromě bezpočtu individuálních poradenských konzultací a rozhovorů se skupina angažovala také v organizaci některých lokálních i mezinárodních setkání, kupř. Konference o diskriminaci a mobbingu s mezinárodní účastí (2009), která se konala v Parlamentu ČR – Senátu, Vzpomínkového mezinárodního setkání na Hainze Leymanna v Praze (2011), nebo Výměny zkušeností o mobbingu s některými zahraničními hosty v nakladatelství Portál v Praze (2016).

Některé publikace z těch časů, které by vás mohly zajímat:

                                

Aktuální dění:

Diagnostika psychického násilí na pracovišti a ochrana občana-zaměstnance … (workshop, Praha, 3.5. 20189):

Príspevok Dr. A. Fleisnera z Hamburgu /Moje skúsenosti a spolupráca s dr. Leymannom … /

Aktuální články:

Stopy-vedou-do-ředitelny-…-březen-2018

Výuka předmětu Mobbing a bossing na Univerzitě JAK v Praze …

… probíhá nepřetržitě již od roku 2010. Nejspíše tak jde o jedinou vysokou školu v ČR (EU či jinde?), kde se studenti mohou systematicky vzdělávat také v této, dosud neprobádané, oblasti vědění.  Rádi se s příp. zájemci z řad jiných univerzit či vysokých škol podělíme o své zkušenosti!

3 prezentace z předmětu Mobbing a bossing z roku  2019: 

Úvodní prezentace k předmětu

Prezentace k předmětu MoBo- pokračování

Vztahy-jako-zdroj-prezentace

Naše weby:

www.leymannspirit. eu;  www.workrelations.eu; 

www.praceavztahy.cz; www.vztahovna.online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *