Deti Titaniku …

Kto pozná príbeh maličkého Edmonda a Michela Navratilovcov, detí ktoré prežili potopenie Titaniku potom, čo boli unesené od svojej matky z mesta Nice vo Francúzku, ten nám dá iste dá za pravdu, že na nich bolo spáchané psychické násilie.

A to bez ohľadu na to, že ich uniesol ich vlastný otec v dobrej viere, že ich takto ochráni pred údajnou „nemorálnosťou a zkazenosťou“ ich vlastnej matky (pozri video).

Psychické násilie je fenomenom súčasnosti a nebezpečné je hlavne tým, že zostáva často nerozpoznané a nepotrestané. – Aj keď tomu v našom prípade asi bolo inak, pretože možno zasiahla „vyššia moc“ a únosca detí katastrofu neprežil.

Radi by sme však – aj prostredníctvom tohto videa – otvorili na Slovensku diskusiu o psychickom násilí a o jeho škodlivom dopade na jednotlivca, rodinu, pracovný výkon ako aj na celú spoločnosť… A ak máte aj Vy pocit, že by sa s tým “ …už konečne malo a dalo niečo robiť…“, môžete sa k pridať k tomuto nášmu snaženiu. Hneď teraz napríklad aj tým, že vyplníte tento náš dotazník

a pošlete nám ho vyplnený na našu e-mailovú adresu: info@anti-mobbing-forum.eu. 

Ak by ste sa však toho chceli dozvedieť o našom projekte viac, alebo sa dokonca rozhodli pre spoluprácu – nech už v akejkoľvek podobe – budeme samozrejme veľmi radi!

Mgr. Magda Papánková a PhDr. Pavel Beňo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *