Antimobbing International …

(Ilustračné foto: www.pixabay.com)

Ako  som to už uviedol aj na inom mieste týchto webových stránok, k našim ambiciám a cieľom patri aj vybudovanie tímu odborníkov (expertov), ktorí sa dokážu dobre orientovať v problematike tzv. vzťahovej patológie a sú pripravení a dostatočne zralí aj pre poradenskú a posudkovú činnosť v tejto oblasti.

Ako „vzťahová patológia“ bývajú onačované nielen  mobbing a bossing, ale aj niektoré ďalšie fenomény a pojmy ako je napr. obťažovanie (harassment), diskriminácia, staffing, stalking (prenasledovanie), atp. .

Tieto javy je možné obvykle považovať aj za signály deštruktívnych, to zn. nezdravých (patologických) medziľudských vzťahov na pracovisku, ale samozrejme nielen tam!

Ak chcete využiť dlhoročné skúsenosti, ktoré máme v oblasti anti-mobbingového poradenstva ako aj v oblasti auditu (hodnotenia) vzťahovej patológie či vzťahovej kultúry v konkrétnej skupine na konkrétnom pracovisku, radi sa s Vami podelíme o to, čo už vieme.  Rovnako vám ponúkame supervíziu v aktuálnych či „živých“ konfliktoch a problémech v oblasti vzťahovej patológie.

A ak sa doknca vážnejšie zaujímate o túto problematiku, alebo dokonca o členstvo v našej (medzinárodnej?) skupine anti-mobbingových  expertov, dajte nám to prosím vedieť na niektorú z našich e-mailových adries:

info@workrelations.eu   príp. pavel.beno@anti-mobbing-forum.eu.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie kontakty a spoluprácu.

Založenie pracovnej skupiny WORKRELATIONS … /Antimobbing International/  – text, ktorý bol zverejnený na www.leymannspirit.eu :

Informace o vzniku pracovní skupiny …

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *